Arama

Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'ye Gelişi ve Basın Toplantısı

03/06/2024 19:32 | Son Güncelleme : 22/06/2024 05:53 | Okunma Sayısı : 48 | Golvar


Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'ye Gelişi ve Basın Toplantısı

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, düzenlediği basın toplantısında kulübe katılma süreci ve gelecekteki hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mourinho, Ali Koç ve Branco'nun projesi üzerine Fenerbahçe'ye geldiğini vurguladı. Ayrıca, eski başkan Aziz Yıldırım ile görüştüğünü fakat kulübe gelmek için izin almadığını belirtti. Bu açıklamalar, Mourinho'nun Fenerbahçe'ye duyduğu güveni ve projeye olan inancını gözler önüne serdi.

 

Ali Koç'un Teşekkür ve Övgü Dolu Sözleri

 

Jose Mourinho'nun konuşmasından önce söz alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, stada gelen 35 bin taraftara teşekkür ederek sözlerine başladı. Taraftarların coşkusunun Mourinho ve ekibi üzerinde büyük bir etki bıraktığını belirtti. "Hocamıza müthiş bir 'Hoş geldin' kutlaması yaptık. Hocamız ve ekibinden 'Böylesini yaşamadık' şeklinde bir ifade duydum," diyerek taraftarların Mourinho'ya gösterdiği sevgi ve desteği vurguladı.

 

Mourinho'nun Fenerbahçe'ye Gelme Nedenleri

 

Ali Koç'un sorusu üzerine Fenerbahçe'ye gelme nedenlerini açıklayan Mourinho, Türkiye ve Fenerbahçe'nin kendisine çok şey katacağını ifade etti. "Yıllar sonra Fenerbahçe'ye şampiyonluklar getirirsem ve Avrupa'da ilk iki turnuvada iyi işler yaparsam insanlar 'Winner karakterini Fenerbahçe'ye de uyguladı' diyecekler. Bu da benim kariyerime katkı sağlayacak," dedi. Bu açıklama, Mourinho'nun sadece Fenerbahçe'ye değil, aynı zamanda kendi kariyerine de büyük bir katkı sağlamak istediğini gösterdi.

 

Ali Koç'un Sitem Dolu Sözleri

 

Ali Koç, basın toplantısında ayrıca kulüp içinde yaşanan zorluklar ve yanlış anlaşılmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. "Ben 6 senedir yalanla mücadele ediyorum. Sayın Mourinho'nun para önceliği olsaydı Suudi Arabistan'da olurdu. Bizim sunduğumuz proje, vizyon ve beraber başarmak istediklerimiz onun daha aklına yattı. Daha uygun şartlarda bizim teklifimizi kabul etti. Onun için ona da teşekkür etmek istiyorum," diyerek Mourinho'nun maddi kazançtan ziyade projeye ve vizyona değer verdiğini belirtti.

 

Mourinho'nun İlk İzlenimleri ve Teşekkürleri

 

Jose Mourinho, basın toplantısında ayrıca Fenerbahçe taraftarlarına teşekkür ederek sözlerine başladı. "Öncelikle kısa bir giriş yapmak istiyorum. Dün buraya gelen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. İkinci olarak şunu söylemek istiyorum. Ben aslında başkana ortada oturmasını, benim onun yerinde oturmamı istiyordum. Eskiden 'Ben Mourinho'yum' diye şaka yapardım ama şimdi ben kendimi 'Fenerbahçe'nin hocasıyım' diye adlandırıyorum çünkü böyle olmak istiyorum," diyerek Fenerbahçe camiasına olan bağlılığını ve yeni görevine olan isteğini dile getirdi. Bu sözler, Mourinho'nun kulüp içindeki pozitif enerjiyi ve motivasyonu artırma konusundaki kararlılığını ortaya koydu.

 

Yazar Doğan Aksu - Golvar.com Editör

Etiketler : Ali Koç Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho
Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Yorumlar

Volkan

Emeğine sağlık hocam

1 gün önce
ad image