Arama

GÜRCİSTAN ZAFERİ ÖNEMLİ AMA YETMEZ!

20/06/2024 14:19 | Son Güncelleme : 19/07/2024 01:57 | Okunma Sayısı : 66 | Golvar


GÜRCİSTAN ZAFERİ ÖNEMLİ AMA YETMEZ!

Biz Türkler çok kolay demoralize olup, çok kolay mutluluğun zirvesine ulaşıyoruz. Gürcistan’a yenilmiş olsaydık kahrolur, “Türkiye’de futbol bitmiş” muhabbetinin dibine vururduk. Yendik ve bir anda kendimizi Euro 2024’ün favorileri arasında görmeye başladık. Artık daha soğukkanlı olmamız şart. Kendimizi doğru değerlendirmek zorundayız. Bir kere Avrupa’nın futbola en çok para harcayan ülkelerinden biriyiz ama bu paranın karşılığını yeterince alamıyoruz. 2000’lerin başında 2 Avrupa Kupası kazanan Galatasaray’dan beri bırakın kupayı finalimiz bile yok! Milli takımda ise turnuvalara katılma sürekliliğini bir türlü sağlayamadık. Son katıldığımız turnuva olan Euro 2020’de 24 takım arasında 0 puan ve -7 averajla sonuncu olduk. Sonrasında Dünya Kupası’na katılamadık…

 

Euro 2024 bir dönüm noktası olabilir!

 

Milli takımımızın hala bir ekolü yok. Çok iyi bir defans ya da hücum takımı değiliz ancak sahaya takım karakterini koyabildiğimiz zaman potansiyelimizin çok üstüne çıkıp hiç beklenmeyen sonuçlar alabiliyoruz. Arda Güler’in ve Kerem Aktürkoğlu’nun attığı gollerde yaşanan sevinci dikkatli gözlerle izleyenler “takım karakteri” derken neyi kastettiğimi çok net görecekler.

 

Bana göre Portekiz, Çekya’yı yenerek gruptan çıkma ihtimalini %70 civarına çekti. Türkiye ve Portekiz 22 Haziran’daki maça 3’er puanla çıkacak. Öncesinde oynanan Gürcistan - Çekya maçının sonucu bizim maçın stratejisini tamamen değiştirebilir. Özetle beklediğimizden çok daha kolay bir maç sonucunda puanları paylaşabiliriz.

 

Montella etkisi

 

Montella çok tartışıldı. İlla Türk hoca olsuncular ya da kulis yapıp, rant peşinde koşanlar hocayı yemek için fırsat kolladı, kolluyor. Hoca bana göre bugüne kadar çok iyi geldi. Zaman zaman hatalar da yaptı ancak gördüğüm kadarıyla Milli bir “takım” kurmayı başardı. Hatalarını azaltır, doğrularını çoğaltırsa daha gidecek yolumuz var.

 

Dipnot: Semih Kılıçsoy, Arda Güler ve Barış Alper üzerinden yapılan hoyrat kulüpçülük ne o kulüplere ne de Milli Takım’a fayda sağlar. Yaratılan nefret ikliminin bugüne kadar hiçbir faydasını görmedik. Bir kez de tersini deneyelim. Olmaz mı?  

 

Yiğit Başar (4 Köşe Futbol)

Etiketler : Euro 2024 Euro 2024 TÜRKİYE - GÜRCİSTAN Euro 2024 TÜRKİYE 3 - 1 GÜRCİSTAN
Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Yorumlar

Volkan

Emeğine sağlık hocam

4 hafta önce
ATİLLA KIZILARSLAN

Konuşmalarına bakılırsa Hacıosmanoğlu nun Arabistan olayı için TFF yi suçlaması haksızlıklara değinmesi iyi bir başlangıç.

1 saat önce
ad image