X

YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

6 Şubat Pazar günü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem hepimizi en derinden üzdü. Futbol konuşacağımız bir süreçte değiliz. Hep birlikte depremzedelere yardımda bulunup yaralarımızı hep birlikte saracağız.

Depremden sonra spor camialarının davrını taktir ediyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor….. Futbol sadece sahada oynanan bir oyun değildir. Aynı zamanda bir kuruluştur. Depremin ilk gününden itibaren Galatasaray depremzedeler için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyor. Elbette diğer takımlarımızda yardımını sağlıyor. Ama ben bir Galatasaraylı olarak kendi camiamı konuşmak istiyorum.

Galatasaray deprem için çok iyi bir organizasyon içerisinde çalışıyor. Sanki daha önce çalışılmış gibi çok koordineli bir çalışma var. Nef Stadyumu P1 – P2 otoparkı ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yardım için gelen malzemeler toplanıyor. Ayrıca Stad ve Florya’ya gelemeyen taraftarlarımız için GS Store mağazalarımıza gelen yardım malzemeleri toplayıp Nef Stadyumu’na ulaştırıyoruz. Yardım malzemelerini kabul ettiğimiz yerlerde inanılmaz bir yoğunluk var. Sanki insanlar daha önce yaşamış gibi çok organize ve koordineli çalışıyor. Açıkçası Galatasaray’ın bu kadar organize çalışması beni onure ediyor.

Öncelikle Nef Stadyumu’na ulaşan yardım malzemeleri kategori olarak ayrıştırılıyor. Deprem bölgesindeki insanlarımıza daha kolaylık olması ve AFAD’a ulaşan yardım malzemelerinin daha organize dağıtılması için ürünler kategorize ediliyor. Örneğin; battaniye, elbise, gıda, çocuk giyim, ayakkabı, çocuk bezi, ısıtıcı, cinsiyet gibi kategorilerimiz var. Bütün hepsini ayrı ayrı kategorize ederek paketliyoruz. Ve böylece AFAD deprem bölgesinde bu malzemeleri daha kolay bir şekilde dağıtabiliyor.

Galatasaray bir değil depremde zarar gören bütün illerimize yardım gönderiyor. Öncelikle tırlar ayrı ayrı illere ve eşit miktarda malzeme götürüyor. Bölgede bulunan AFAD’a tırlar malzemeyi teslim ediyor. Galatasaray AFAD ile koordineli bir şekilde çalışıyor. Galatasaray’ın gönderdiği yardım malzemeleri hakkaniyetli bir şekilde dağıtılıyor. Galatasaray Başkanvekili Erden Timur deprem bölgesinde ve çalışmaların içinde yer alıyor. Deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerin yığılmaması ve adaletsiz dağıtılmaması için sayın Erden Timur deprem bölgesinde organize bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Galatasaray hem maddi hem de manevi desteğini sürdürüyor. GS Store mağazalarında ve depolarında bulunan 18 bin adet kışlık eşyayı deprem bölgesine gönderdi ve bunun devamı da gelecektir.

Tuttuğunuz takım ne olursa olsun birlik beraberlik şu süreçte çok önemli. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer kulüp taraftarları Nef Stadyumu’na gelerek tuttukları takımın kışlık elbiselerini bağışlıyor. Hatta bazıları giydikleri takım montlarını bile oracıkta çıkarıp bağışlıyor. Bu çok önemli bir davranış.

Açıkçası futbolu konuşmak istemiyorum. O günlerde gelecek elbette. Ama öncelikle şu yaralarımızı birlikte saralım. Daha sonra futbolu konuşalım.

Saygı ve Sevgilerimle

Erdal Bozkurt

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

5 Şubat Günü Çok Koyu Fenerbahçeli İdim, Artık… 6 Şubat DEPREMİ!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.