PEP & HAALAND İKİLİSİ, NE SONUÇ VERECEK?

pep-

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erling Haaland, Manchester City’de!

City, Haaland’ın serbest kalma maddesini ödeyerek (75M€) transferini gerçekleştirdi. Haaland’ın bu yaz transfer yapacağı kesindi ancak Madrid, Liverpool ve City üçlüsü bu transfer için adeta düelloya girmişti. Haaland’ın tercihi de Pep’in kollarına gitmek oldu.

Pep Guardiola iki sezondur santrforsuz bir sistem oynatıyor. “Yine ne icat ettin Pep?” denilerek başlanılan bu yolda sahte 9’lu bir formasyon tercih etti ancak bu hem tercih hem de zaruriyetti zira Pep, iki transfer sezonudur Harry Kane’i takımına katmak istiyordu ve gerçekleşmeyince farklı bir formasyona mecbur da kaldı. Yani Pep’in bu mucizevi sistemi aslında B planıydı.

Pep Guardiola şimdi o zaman düşündüğü gerçek A planını devreye sokabilecek. İnsanlar Haaland ve Pep’in bu formasyonu ile performans veremeyeceğini düşünüyor ancak Pep, hepimizden daha çok bunun üzerine düşünmüştür. Pep, Haaland’ı gerçek ve asıl istediği sistem ile formasyonuna entegre edebilecek. Haaland gibi istekli, gol attıkça doymayan bir profilin ise yine gol attıkça doymayan mükemmeliyetçi Guardiola ile beraber çalışabilecek olması da başka bir fırsat. Haaland, oynadığı maçtan çok gol atmayı isteyen bir futbolcu, doyumsuz. Kariyerinde eşsiz kupalar ve galibiyetler alan yeni teknik direktörü gibi. City, Haaland ve Pep ikilisi ile birlikte 5 yılda 4 kez şampiyon oldukları Premier League’e ambargo koymaya devam edecek gibi gözüküyor.

Haaland transferi ile birlikte Pep’in asıl planını ve belki de en güçlüsünü görebilme fırsatına erişecekken doyumsuz iki kişinin de birlikteliğine şahit olacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.