Mesut OL Diyerek Geldi, Def Ol Diyerek Gönderilmek İsteniyor?

MESUT

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe’nin yaklaşık 4 yıldır çok farklı bir kimliği var! Bu öyle bir kimlik ki, tarifi imkansız! Nasıl söylenir, nasıl anlatır bilemiyorum ama dediğim gibi “Tarifi imkansız”!

Şöyle anlatayım; Rekor bir oyla seçilen başkanın, günden güne o oyların neredeyse tamamını kaybettiği bir süreç var ortada! Ezeli rakip taraftarları ile konuşurken, hafif şakalaşmalara ve gurur duymaya sebep olan serilerin bittiği bir 4 yıl!

Bu da olacak değil ya? Böylesi de başımıza gelmez herhalde? denilen bütün şeylerin başa geldiği bir dönem! Küme düşme potasında olunması mı dersiniz, transfer için epey uğraşılan oyuncunun 1 dakika bile oynatılmadan başka takıma gitmesi mi dersiniz, ben kefilim bu yeni Lugano olacak denilen kişinin sonrasında gönderilecek kulüp bulunamayan bir oyuncuya dönüşmesi mi dersiniz, Pamela Anderson’un sevgilisi diye! alınan süperstarlar mı dersiniz… Aklınıza getirebileceğiniz daha bir çok örnek var tabii, siz de haklısınız!

Ama içlerinde en bomba örnek ise; “Dünyanın en iyi 10 numaralarından biri olan, geçmişinde Real Madrid ve Arsenal sayfaları sığdıran ve bu takımlarda sembolleşen yıldızlardan biri olan, belki Milli Takımımız için oynamayan ama Türk vatandaşlarının gurur olan Mesut Özil’in” transfer serüveni de bir hayli ilginç ve tam da son 4 yıla yakışır bir olay değil midir?

Hani tam da bizim topraklarımıza özgü bir hikaye değil midir? Ferhat, Şirin için dağları deler ve sonucunda kavuşurlar. Ancak Ferhat evlilikten sonra çok değişir. Alkole, kumara başlar ve sonrasında Şirin ilgisizliğe dayanamayıp evden kaçar? Yok böyle değildi hikaye ama sanki şu anki Mesut Özil durumunda aklıma bu geldi! Neyse değiştirelim hikayeyi…

Mecnun, Leyla’ya öyle aşıktır ki. Sonrasında birileri araya girer, büyük bedeller öder ve bu güzel çift evlenir. Ancak Mecnun sonraları Leyla’ya şiddet uygular ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde maalesef Leyla’nın soğuk bedeni kameralara yansır! Yok böyle de değildi bu hikaye sanki?

Durun durun bulacağım!

Fenerbahçe taraftarı, yeni Alex’imiz olsun diye Mesut Özil’i ister. Mesut Özil gelirse söz veriyorum kulübe para bağışlayacağım der. Hatta geleceği uçak dahi dünyada rekor bir takip sayısına ulaşır! Dünya yüzeyinde hiçbir uçak bu kadar kişi tarafından canlı olarak takip edilmemiştir! Gerçekten rüya gerçekleşir, bu satırları yazan Mustafa Hoca, youtube kanalından canlı yayında Mesut Ol’a 1 günde 31 SMS atar (31 X 20 TL’den = 620 TL) derken ertesi gün, diğer gün, sonraki gün derken 6. günde de atar. Devamında da bir şeyler yapıp o ay telefon faturasını 3000 TL üzerinde öder. Tabii diğer taraftarlar da hakeza. Ardından Mesut Özil maskeleri alınır, Mesut Özil ürünleri satın alınır vs. Sadece Mesut Özil ismi yazan formadan kaç bin satıldığını tahmin edin! Sadece üzerinde Mesut Özil ve Fenerbahçe logosu olan ve koronavirüse karşı tedbir amacı taşıyan maskeden kaç bir satıldığını hayal edin!

Hikaye öyle başlar ki, idmanda yaptıkları falan olay olur! Vuruş stili, becerisi falan dillere düşer. Hazır değildir ve aylardır maça çıkmadığı için taraftar kusurunu görmezden gelir. Sonrasında iyi bir yaz dönemi geçirir ve lige fırtına gibi girer. Goller, asistler ama o da ne? Birdenbire kadro dışı bırakılır! Üstelik sözleşmesi gereği böyle bir şeye maruz kalması dahi yasakken!

Ne kadar tuhaf ama az önceki hikayeler daha inanılası hikayelerdi! Bu daha saçma sanki?

Peki hocam sonra ne oldu ya da ne olacka?

Sonrasında Mesut Özil de “Madem siz benim büyüklüğümü anlamadınız, o halde ben kendimi tanıtayım” diyerek sözleşmesi bitene kadar takımdan gitmez! Fenerbahçe başkanı değişsin diye çabalar. Başkana der ki “Ya siz bu hatayı telafi edersiniz ya da o koltukta kalamazsınız”. Başkam da gururuna yediremez ve “Mesut hayatının okeyini yok yok 101’ini oynadı. Görelim bakalım ne olacak?” deyip Mesut Özil’e rekor bir tazminat öder! Tabi değişen yasalardan dolayı zararı cebinden ödemekle yükümlü olduğu için araya Acun Ilıcalı dostu girer ve gel beraber Hull City’e gidelim, Pes oynarız, Survivor’a gideriz falan diye ikna turlarına başlar. Tazminatın bir kısmını alıp gider…

Fenerbahçe için de Mesut Özil macerası tıpkı böyle sonuçlanır…
Bence her şey gayet normal, zira 4 senedir ne doğru gitti ki?
Ömer Faruk Beyaz falan takımdan kaçtı, sonra gençler değere bindi! Şimdi Arda Güler’in üstüne titriyoruz ama onu oynatacak kadar güvenmiyoruz, koruyoruz!
Akademi, akademi diyoruz her fırsatta ama akademideki gençlerin bir kısmı elden kaçmak üzere! Sadece “Fenerbahçelilik” denen şeye güvenip rahat olun gitmezler diyoruz!
4 yıldır sıfır kupa iken A Takımın başına A Kalite hoca derken, Löw ile görüşüyoruz ama İsmail Kartal ile devam etmek istiyoruz!
Transferde planımız var mı derseniz, spontane ve Rogonsal gidiyoruz?

Kısacası dostlar, ne Mesut Özil ile biter bu olaylar ne Kruse ile kapanır bu defterler ne de 2 kere tazminat ödediğimiz Vitor Pereira ile sona erer!
Fenerbahçe için en en en güzeli; Avrupadan men yemek ya da transfer cezası almak! Zira getirdiğimizi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz, gençleri oynatacak cesaretimiz yok ve hep bir ışık bekliyoruz…

Ha bu arada çok ama çok zayıf bir ihtimal var ki o da Mesut Özil’in bireysel olarak bir şeyleri görmezden gelip belki de yalandan da olsa bir özür dileyip meseleyi kapatması! Kaldı ki sanmıyorum ama önümüzde yaklaşık Galatasaray maçı varken ve “Aslolan Fenerbahçe’dir” demişken, neden olmasın?

Saygılarımla, Mustafa Hoca…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkan Yorumlar

 1. golvar_avatar
  2 ay önce

  AĞZINA YÜREĞİNE SAĞLIK HOCAM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH 💛💙🇹🇷🚀

 2. golvar_avatar
  2 ay önce

  hocam sen başkanı beğenmiyorsun değilmi!!! sana milyarlık borçları kim bıraktı Aziz Yıldırım ali bey cebinden 200 milyon $ harcadı siz bir şampiyonluğa fitsiniz ama değilmi! Bu kafayla devam edin engeç 5 yıl içinde kulüpler satilir

 3. golvar_avatar
  2 ay önce

  Ağzına yüreğine sağlık hocam efsane olmuş yazin

6 Yorum

 1. golvar_avatar
  2 ay önce

  AĞZINA YÜREĞİNE SAĞLIK HOCAM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH 💛💙🇹🇷🚀

 2. golvar_avatar
  2 ay önce

  Hocam yine nokta atışı yapmışsınız sizin gibi değerli yorumcuları görmek mutluluk verici 👍

 3. golvar_avatar
  2 ay önce

  Hocam ağzına yüreğine sağlık. Ne güzel ki bir köşe yazarı olduğunu da görüyoruz. Youtube kanalında da takipteyiz.

 4. golvar_avatar
  2 ay önce

  hocam sen başkanı beğenmiyorsun değilmi!!! sana milyarlık borçları kim bıraktı Aziz Yıldırım ali bey cebinden 200 milyon $ harcadı siz bir şampiyonluğa fitsiniz ama değilmi! Bu kafayla devam edin engeç 5 yıl içinde kulüpler satilir

 5. golvar_avatar
  2 ay önce

  Ağzına yüreğine sağlık hocam efsane olmuş yazin

 6. golvar_avatar
  2 ay önce

  Elinize kolunuza sağlık hocam