Fenerbahçe’den 3 Temmuz Ruhu! Sandıkta Görüşürüz Mesut Bey…

fener

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe, 2021-2022 sezonunu da tamamlamak üzere. Öyle bir sezon ki akıllarda hep “Şikeli sezon” olarak adlandırılacak gibi duruyor! Bunu diyen sadece Fenerbahçe taraftarı değil, Galatasaray taraftarı, Beşiktaş taraftarı, diğer takımların taraftarları ve hatta bazı Trabzonspor taraftarı dahi bu söylemlerde bulunur durumda!

Zira TFF başkanı ve kuruldaki bazı üyeler istifa etmiş, MHK başkanı ve kuruldaki üyeler istifa etmiş, 14 hakem, “Adil ve tarafsız karar veremiyorlar” diye sezon ortasında görevden alınmış (ve bu olay sonrasında kayıpsız yoluna devam eden lider takım sürekli puan kaybeder hale gelmiş, ligin altı daha netleşmiş, üstü daha belirginleşmiş vs) ve bütün bunlar yetmez gibi eski bir hakem çıkıp Trabzonspor’un yaşayan efsanesine şike yaptığını söylemiş! Bunu belgelerim, çıkıp itiraz etsin demiş ama itiraz gelmemiş! Bir başka takım olan Galatasaray’ın efsane kalecisi çıkıp şike itirafında bulunmuş ama bir tek kişi dahi itiraz etmemiş! Sanırsınız 2021-2022 sezonu tamamen şikeli bir sezon da, dikkatleri başka tarafa çekmek istedi birileri ama olmadı sanki?

Neyse biz Fenerbahçe’ye dönelim! Sezon böyle giderken, hakem temizliği ve başkanlar düzeyindeki istifalar olduktan sonra Fenerbahçe dolu dizgin yoluna devam eder olmuş, evinde Galatasaray’ı yenmeler, deplasmanda Alanya’yı beşlemeler, Kayserispor’u dörtlemeler, Rizespor’u altılamalar şeklinde hem de! Hem de dolu dolu giderken ve hatta “Sezon kirliydi ama sanki temizleniyor ve sanki Fenerbahçe şampiyon olacak” derken, birden sihirli değnek dokunup o hakemler geri döner ve ilk döndükleri maçta Trabzonspor, Adana Demirspor deplasmanında ilginç! şekilde kazanır. Öyle ki, ADS başkanı çok şeyler derim ama neyse gibisinden açıklamalar yapar. Ancak Fenerbahçe bununla da ilgilenmez!!!

Ve maalesef Türk futbol tarihinin en iğrenç olaylarından biri Trabzonspor-Antalyaspor maçında yaşanır! Yıllar önce Fenerbahçe’nin kurşunlandığı şehirde, Fenerbahçe’nin kurşunlanması ile alay edilir? (Not: En basit tabirle alay edilir, Ali Koç’a göre bu eylem sahiplenilmiştir!) Devasa bir pankart, onca bakanın ve belediye başkanının gözleri önünde stadyumda açılır. Toplumda çeşitli tepkiler alsa da kimse oralı bile olmaz. Maç bitti sanılarak saha zeminine binlerce kişi girer, hakem maçı tatil etmez, Antalyaspor’dan 2 futbolcu tartaklanır (ki videolar ile sabit) ama o maç 2-2 biter ve Trabzonspor çok çalışarak süper ligdeki 7. şampiyonluğunu elde eder! Fakat sonrasında yaşananlar…….

Fenerbahçe başkanı, söz verdiği yavuz yüzünü gösterir ve tabiri caizse “Yargı Dağıtmaya” başlar! Fetö size göre örgüt müdür? Siyasilerin Trabzonspor lehine çalışmalarını kutlarız, şampiyonluğun neresindesiniz? 15 Temmuz size göre tiyatro mudur? Fetö var mıdır? Söz konusu Fenerbahçe olunca Fetö yok mudur? gibi çılgınca sorular sorar. Cumartesi günü ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı için “Umarım Fenerbahçe taraftarı, sandıkta size karşı tavır almaz” diyerek yıllar önce tribünde açılan “Sandıkta görüşürüz Mesut Bey” duruşunu tekrar göstermeye başladığını belli eder…

UZUN LAFIN KISASI;
Siyasiler tabii ki insandır. Takım tutabilirler. Destekleyebilirler ve hatta maçlarına dahi gidebilirler. Hatta o takımların formalarını giyip poz da verebilirler. Misal Süleyman Soylu. Çok koyu Fenerbahçelidir 🙂 Fenerbahçe yüksek divan kurulu üyesidir. Siz hiç Fenerbahçe forması ile gördünüz mü? Recep Tayyip Erdoğan mesela. Çok koyu Fenerbahçelidir ve o da yüksek divan kurulu üyesidir. Onu hiç gördünüz mü? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Beşiktaşlı imiş mesela. Geçen yıl şampiyon olduklarında kısa bir kutlama yapınca anlaşıldı.

Bizim taraftar ve vatandaş olarak ricamız; Makamlar gereği sevdalar gizlenmesin ama sevdalar yüzünden, diğerlerinin sevdalarına haksızlık edilmesin. Defalarca söyledim ve defalarca söyledim ama ciddiye alan pek çıkmadı. Bu ülkede kötü şeyler yapmak için futbol tam da ideal bir silahtır! Lütfen futbol yüzünden insanların birbirine kininin artmasını ENGELLEYİN! İlk olarak 2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçe’dir, aksini iddia eden Yargıtay kararına karşı çıkacağı için maddi ve manevi tazminat ödeyecektir diyerek emsal teşkil eden olayları başlatın. Sonrasında şike imasında bulunan ya da şike yapılmıştır denen herkesten somut delil talep edilsin. Misal 2021-2022 sezonu bana göre şikelidir, bana dahi sorsunlar “Argümanın nedir? Nedir sana şikeli sezon dedirten?” diyerek her hakemi, TFF başkanını vs incelesinler? Ve en önemlisi, insanları tahrik edecek, suç unsuru olacak her türlü paylaşıma, pankarta ve provakatif hareketlere dur desinler.

Yoksa bugün Fenerbahçe sandıkta görüşürüz der, yarın Galatasaray der, sonra Beşiktaş der. Derken bu iş artık şampiyon olamayan herkesin sandıkta hesap sorduğu bir düzene dönüşür. Bizler memleket aşığı insanlar olarak, siyasetten uzak duran vatandaşlar olarak devlet büyüklerimizden rica ediyoruz.

Lütfen bunları sağlayın; Sağlayın ki ligimiz yine yıllık 500 Milyon Dolarları görsün. Şike-Şaibe-Siyaset değil de “Drogba, koçum benim! Deiviiiidddddddd! Cenk Tosun, inanılmaz gol! Hamiiiii’nin şutu ve golll! Semih,Semih,Semih,Semih…Semih!” gibi şeyleri konuşsun. Olmaz mı?

Saygılarımla, Mustafa Hoca…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkan Yorumlar

 1. golvar_avatar
  2 hafta önce

  Tebrikler hocam doğru tespitler

 2. golvar_avatar

  Tebrikler hocam aynı görüşteyim

 3. golvar_avatar
  2 hafta önce

  Yorumuna bende katılıyorum Fenerbahçeli olduğum için değil doğruları anlattığım için seni Mustafa hocam tebrik ve teşekkür ederim

3 Yorum

 1. golvar_avatar
  2 hafta önce

  Yorumuna bende katılıyorum Fenerbahçeli olduğum için değil doğruları anlattığım için seni Mustafa hocam tebrik ve teşekkür ederim

 2. golvar_avatar
  2 hafta önce

  Tebrikler hocam doğru tespitler

 3. golvar_avatar

  Tebrikler hocam aynı görüşteyim