Fenerbahçe Yaza Löw’ü Getirecek mi? İşte En NET Cevabı

44444444444444

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili dostlar, golvar.com sitesinin yeni yazarlarından biri olarak herkesi selamlıyorum.

Sonrasında ise maalesef Türk Futbolu’nun acı kaybı olan Konyaspor futbolcusu Ahmet Çalık’a ALLAH’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine de baş sağlığı diliyorum.

Şimdi ise istemeye istemeye de olsa mecburen konuşmak zorunda olduğumuz ve büyük önem arz eden konumuza geçiyoruz. “Ne olacak bu Fener’in hali?”

Fenerbahçe taraftarı, Aziz Yıldırım döneminin sonlarında epey darlanmıştı ve birçok şeyden rahatsızlığını dile getirip bir kurtarıcı aramıştı. O kurtarıcı ise mavi gözüyle, Koç Holging Ceo’su ünvanıyla, hiç şüphesiz Ali Koç olmuştu. Ancak seçim sonrasında geçen yaklaşık 4 yıllık süreçte Fenerbahçe taraftarı umduğunu bulmak şöyle dursun, eski başkan Aziz Yıldırım’ı mumla arar oldu.

Ali Koç’un Fenerbahçe adına vermiş olduğu kararlar, transfer politikası, futbolcu seçimleri, kadro dışı kararları, gönderdiği oyuncular, almadığı isimler derken en ciddi rahatsızlık veren durum ise teknik direktör seçimi ya da başka bir deyişle teknik direktör seçemeyişi oldu!
Taraftarlar arasında Ali Koç’tan yıllardır beklenen 2 istek vardı. Bunlar sırasıyla “Leblebi gibi gol atan forvet, üst düzey teknik direktör!”

Forvet konusunu başka zaman işleriz ama teknik direktör konusu mühim mesele! Lafı uzatıp da gelenleri, gidenleri konuşmak istemiyorum. Zaten hepinizin malumu ama şu anki süreci kısaca özetleyeyim;

-Yaklaşık 4 yıllık başkanlık süreci
-Sadece 2 derbi galibiyeti
-Galatasaray, Başakşehir,Beşiktaş ve muhtemelen Trabzonspor şampiyonluğu
-Kadıköy’de biten seriler
-Güzel paralara giden futbolcular ancak bu paraların çarçur edilmesi
-Elden kaçan fırsatlar (Josef, Dorukhan, Aboubakar gibi)
ve üst düzey teknik direktör isterken “Hain ilan edilmek” gibi…

Bu sezon da şampiyonluk treni kaçtı ancak UEFA Konferans ligi serüveni tüm hızıyla sürüyor? Türkiye Kupası’nda hala iddialı Fenerbahçe? Üstelik ezeli rakibi Galatasaray’da bu kupada yer almayacak!

Peki Ali Koç süreci düzeltmek için ne yapmalı? Aslında tüm yollar 2 ihtimale çıkıyor!
İlk ihtimal ki eminim taraftarın %90’ı bunu istiyordur ki o ihtimal Joachim Löw’ü futbolun başına getirmek! İkinci ihtimal ise olağanüstü kongre kararı ve seçim!

Ali Koç, gerek parasal durumunun gerekse statüsünden dolayı yenilgiyi hazmedememiş olduğundan dolayı olağanüstü kongre kararını asla almaz diyorum! Zaten gelen duyumlarda bu yönde!
Ancak önünde 2.5 yıllık bir başkanlık süreci var ve Kadıköy’de her maçta ağır sözler, istifa çığlıkları ya da daha farklı tepkiler görmek istemiyor ise Löw işini bir an önce halletmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Üstelik taraftarın bu sefer öyle sabrı taştı ki “Ne Fair Play dinler ne Harcama Limiti”.

İsmail Kartal ne olacak?
Biliyorsunuz, Fenerbahçe yola İsmail Kartal ile devam kararı aldı ve ligin kalan bölümünü tamamlayacak hoca diye tanıtıldı da! Hatta 18 Ocak Salı günü saat 14.30’da da basın toplantısı gerçekleştirecek. İsmail Kartal’ın bu sözler ile takımın başına getirilmesi ise taraftarda 2 düşünceden birine sebep oldu. Nedir o düşünceler derseniz onu da ekleyeyim…

Düşünce 1: İsmail Kartal’a kızmayalım. Zaten kısa süreliğine geldi ve bu zor günde bu görevi kabul etme cesaretini gösterdi. Başarı olursa İsmail Kartal’ın, başarısızlık olursa da Ali Koç’undur.

Düşünce 2: Löw falan gelmeyecek! Ali Koç bizi oyalıyor. Görüşme olayları da doğru değil. Sadece nabzımızı düşük tutuyorlar.

Peki hocam, duyumların ne yönde? Düşüncelerin nedir derseniz;

Ne Löw ne Jorge Jesus asla Fenerbahçe’ye gelmez, gelemez diyorum. Euro kurunun yükselişi, gelirlerinin azalması, taraftar desteğinin düşmesi, yıllardır gelmeyen kupalardan ötürü oluşan stres ortamı gibi etmenler yer alırken en çok da Ali Koç’un değişmez düşünceleri! Kendi dışında herkesi hatalı görme politikası ve Aziz Yıldırım’ın çalışıp yollarını ayırdığı isimlere yüklediği “Kahraman” misyonu! İsmail Kartal’da geri gelenler arasında yer aldığına göre sıradaki teknik direktörümüz olsa olsa Zico olacaktır!

Yani yaza Löw bekleyelim mi derseniz, beklersiniz beklersiniz “Çok Beklersiniz”

Saygılarımla…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. golvar_avatar
    4 ay önce

    AĞZINA YÜREĞİNE SAĞLIK HOCAM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH