BERNABEU BÜYÜSÜ

BERNABEU-BÜYÜSÜ

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Santiago Bernabeu tarihe tanıklık etmiş, tarihi yazmış, büyülü ve heybetli bir stadyum. Birçok finale ev sahipliği yaparken o kan kokusunu aldığı an yapışır rakibinin yakasına. Yine böyle maçlardan birini izledik.

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda resmen bir Playstation kadrosu kuran Paris Saint Germain ve büyüklüğün tanımı Real Madrid eşleşmesine tanık olduk. İlk maçında Messi’nin penaltı kaçırdığı ama yine de 1-0 galip gelen bir Paris vardı, nefis de oyun oynadılar hakkını vermek gerekir. Keza Madrid’teki rövanş öncesi Carlo’nun açıklamaları da bunu kanıtlar nitelikteydi: “Paris’te en iyi Paris’i gördük, Madrid’de ise en iyi Madrid’i göreceğiz.” ki gördük de…

Maça etkili başlayan taraf yine Paris oldu ki çok kısa sürede Mbappe ile skoru 1-0 yaptı. (Toplam skor 2-0) Real Madrid ve finaller, Bernabeu ve finaller… Öylesine bir atmosferdir ki o, rakibini azıcık sendelerken görsün, ufacık bir hatasını yakalasın çullanır üstüne tüm büyüklüğüyle. İkinci devre Donnaruma’nun ufak bir hatasında Benzema’nın o baskısı resmen tribünlerin, stadın yüklenişiydi Paris kalesine. 1-1 olduktan sonra belki de hepimiz “Real bir şekilde bu turu geçecek.” dedik. Haklıydık da çünkü, o havayı yakalamıştı artık. Böylesine tecrübeli bir takım, karşısında ayakların titrediğini ufacık fark ederse, geçmişler olsun… Paris’te o ayaklar titriyordu… Yıllanmış şarabın vücut bulmuş hâli Modric’in 6 kişi arasında 30 metre sürüp derin bir ara pası ile Vinicius’u buluşturup peşinden de Benzema’ya yaptığı asist ile o görkemli stadyumda zafer çığlıkları da atılmaya başlandı. Skor 2-1’di, tur berabereydi ancak bir kutlama havası hâkimdi. Madrid’in birazdan golü atacağı kokusu çok netti. Keza 20 saniye bile geçmedi. Paris’li futbolcular santrayı yaparken dahi ayakları titriyordu, santrada gelen baskı ve 7 saniye sonra Benzema’nın ayak dışı vurduğu o gol ile skoru 3-1 yapmayı başardı. Benzema orada o topa nasıl vurursa vursun, Donnaruma’nın yanına bir de Neuer gelsin çıkmazdı o top… O momentum artık dönmüştü. Madrid’in büyüklüğü bambaşka.

Bernabeu atmosferi, bir kez daha imkansızı başardı, alışkanlığını tekrarladı, Don Carlo’nun Madrid’i turu aldı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.