Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm? Ben Senin İçin Ali Koç Olmayı Göze Almışım…

Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm? Ben Senin İçin Ali Koç Olmayı Göze Almışım…

Büyük bir istek ve büyük bir destek ile başkan oldu Ali Koç, çok sevdiği ya da çok sevdiğini iddia ettiği Fenerbahçesi’ne…

Sonrasında ise işler bir türlü istediği gibi gitmedi! Hoca getirdi, hoca gönderdi! Oyuncu aldı, oyuncu tutmadı, sıkıntı yaşadı! O gitti öbürü geldi! Oyuncu aldı sakatlandı! Oyuncu getirdi sıkıntı yaşadı! Oyuncu gönderdi, gittiği yerde sorun yaptı!

İşler iyiye gidiyor, sistem oluşuyor denildi. Oyuncu aldı, oyuncuyu parlattı, oyuncuyu sattı ama sattığı para ile aldıkları tutmadı bu sefer! 2’ye oyuncu alıp 10’a sattı, 3’e alıp 18’e sattı ama gelen 10’lar 18’ler bu sefer boşa gitti gibi bir durum oldu!

Çünkü hepsinde de; Transfer-Teknik Direktör uyumsuzluğu vardı! Ersun Yanal gibi hoca getirip, transfer yapmadı! Erol Bulut gibi hoca getirip rekor transfer yaptı! Emre Belözoğlu ile iyi giderken onu gönderip Vitor Pereira çekti, onunla oyuncu anlamında başarılı ama sıralamada kötü sıralama ile sonuçlandı. Pereira’yı gönderirken gelen İsmail Kartal ile takım şaha kalktı, belki de %90’ınımızın da onayıyla Jorge Jesus gibi A Plus hoca getirdi. A Plus hoca getirirken de transferde papatya falına kaçtı!

Seviyor sevmiyor ile tutacak tutmayacak arasında gidip gelen isimler ki şu an halen kafalarda 500 soru işareti ile geziniyorlar! Derken takım iyi başladı, yok yok iyi başlamadı FIRTINA gibi başladı! Uçtu, kaçtı, geleni tokatladı, gidene çarptı! Buna avrupa takımları da dahil! Bambaşka bir kimliğe büründü! Herkes “İşte Ali Koç bu sefer doğrusunu yaptı” dedi hem de!

Derken; Sakatlıklar, Flamengo, Hakemler, Flamengo, Basın, Brezilya Milli Takım’ı ve Flamengo, Dünya Kupası arası, Flamengo, yine sakatlıklar, Flamengo, Al Nasr, Flamengo derken yine Brezilya Milli Takımı ve Flamengo… Evet çok sıkıldınız ve eee yeter dediniz biliyorum ama böyle böyle!

En sonda da artık hakemler “Ulan bu Fener ilk darbemizde yıkılırdı, niye yıkılmıyor” diye diye daha da ağır şeyleri denedi durdu. Hakemler hakkında hayatında konuşmayan adam 2 kırmızı yedi, hakemler hakkında dünyaya seslendi! Bu ligde maçlar sahada kazanılmıyor dedi! Aforoz edildi! Bu arada yine Flamengo! Derken Galatasaray’ın lobi, algı faaliyetleri! Üstelik dahası da geldi! Neyse bunlar zaten bildiğiniz şeyler eee hocam sonuç diyeceksiniz, kısa keseyim;

Sonuç şu; Galatasaray’a evinde 3-0 kaybet ama sonraki 7 maçta 19 puan (2 puanını Adana deplasmanında çaldılar), derken Beşiktaş’a evinde kaybet ve 3’te 3 yap ve üstelik hepsinde de geriden gel! Hepsinde de hakem oyunları aleyhinde çalışsın! Not: Ankaragücü maçında Ankaragücü golünden önce İrfan Can’a net faul yapıldığını gösteren YENİ kamera kayıtları ortaya çıktı! Emin olun kazandığımız penaltının da %100 penaltı olduğunu gösteren kanıtlar vardır da henüz ortaya çıkmamıştır!

Ali Koç, bu buhramlı havada, avrupadan elenen ama Ligde 2. ve Türkiye Kupası’nda yarı finalist takımda “HERKES HOCAYI KOVUN” derken, yani 5 yıldır ne yapıyorsa onu yaparken “REST” dedi ve Jorge jesus’a sözleşme uzatma teklifinde bulundu! Evet evet Ali Koç, bugüne kadar ki hatalarının tam tersini yaptı! Doğru mu yanlış mı sezon sonu göreceğiz ama şu bir gerçek ki, ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için Ali Koç olmayı göze almışım diyerek her şeyi üstlendi!

Ben Ali Koç’un bu resti için şunu deyim; Tutarsa kral ilan edilir, tutmazsa maalesef istifası istenir. Her şeyi göze alarak çıktığı bu yolda ALLAH yar ve yardımcısı olsun. Umarım tutar. Umarım Fenerbahçe bu saatten sonra şampiyonluğu da Türkiye Kupası’nı da kazanır. Böyle bir senaryoda huni satışları patlar ve Galatasaray taraftarları kafalarda huniler ile gezmeye başlar! Fenerbahçe tarihi yeniden şekillenir, yazın gelecek-gidecek transferler 2 belki de 3 vites yukarı olur. Umarım da böyle olur. 8 senedir bariz hakkı yenen ve şampiyonluğun en büyük adayı iken farklı şeyler ile yarış dışına itilen bu takımın, cefakar ve hayatta her acıyı görmüş taraftarı umarım böyle bir sevinç ile hem mutluluğunu paylaşır hem de hak ettiğini yaşar…

Okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum…

Saygılarımla, Mustafa Hoca…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)

Sıradaki haber:

TAKTİK BELLİ! SAHAYA İN HAKEMİ TEHTİT ET!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.