Arama

İşte Euro 2024'ün Favorisi ve A Milli Takımın Sürprizi!

17/06/2024 14:12 | Son Güncelleme : 19/07/2024 02:29 | Okunma Sayısı : 119 | Golvar


İşte Euro 2024'ün Favorisi ve A Milli Takımın Sürprizi!

Aylardır beklenen turnuva başladı ve günler geçtikçe, maçlar geçtikçe fikirler değişmeye başladı. Aslında turnuva öncesi İngiltere ve Fransa favori diyenler belki de futbola ilgi duyanların epey büyük bir çoğunluğu idi. Şimdi ise kafalar karışık!!!

 

Nasıl olmasın? Almanya ilk gün fırtına estirdi, dolu oldu da yağdı, esti geçti ve parçaladı! Bu arada Almanya hücum hattı tam bir panzer! Disiplinden zaten taviz vermiyorlar ama gol bulma konusunda hiç kısır değiller!

İspanya normalde pas oyunu oynayan takım idi ve herkesin beklentisi 90 dakika paspaspaspas sözlerini peşpeşe duymaktı ama onlar da kabuk değiştirmiş! Yetmemiş rakibi paramparça edecek bir güce dönüşmüş! Hırvatistan Can çekişti de cevap bile veremedi!;

İtalya maç başı yediği golle geriye düştü ama çok gol kaçırdığı maçı kazanmasını bildi! Tecrübesi ile mesajı net verdi! Gerçi rakip Arnavutluk ezber bir oyun, tuhaf oyuncu değişiklikleri ile kaybetmeyi çok istedi!

İsviçre, Macaristan'ı yendi ama bana kalırsa Macaristan'da fena değildi. Yine de İsviçre'nin yaptığı doğru sayısı daha fazla idi! 

Polonya ile Hollanda arasındaki maçın da ilk yarısına baktım, iki takım da pek ilerlemeyecektir diye düşünüyorum. Hollanda hala ama hala kabuk değiştirmemiş! Hep o eksiği olan yapıda...

 

Açıkçası sadece bu maçlar özelinde favori belirle derseniz, 5 üzerinden takımlara puan vereyim. Almanya 5, İspanya 5, İtalya 4, İsviçre 3, Hollanda 3, Polonya 2, Macaristan 2, İskoçya 1, Arnavutluk 1 diye puanlarım!

 

Peki Türkiye hakkında ne dersin? Türkiye ya bireysel yeteneklerini konuşturur ya da 1 puanlık takımlar kervanına katılırız. Evet turnuvada ilk maçlar, takımlar bir hısımla oynadı da diyebilirsiniz ama bana soracak olursanız "Nasıl başlarsan öyle gider" düşüncesi hakim. Turnuvada belli başlı büyük başlar sonucu belirleyecek gibi. Türkiye öne çıkmak istiyorsa bireysel süperstarlara az hareket alanı ve serbestlik tanıyacak! Arda Güler, Kenan Yıldız, belki Semih belki Orkun...

Umarım her şey güzel olur...

 

Bu arada daha İngiltere, Portekiz, Fransa izlemedik! Bakalım onlar ne çıkacak? 

 

Okuyan herkese teşekkürler.

Etiketler : TÜRKİYE - GÜRCİSTAN İDDAA TAHMİNİ EURO 2024 TÜRKİYE - GÜRCİSTAN TÜRKİYE - GÜRCİSTAN KARŞILAŞMASI
Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Yorumlar

Volkan

Emeğine sağlık hocam

4 hafta önce
ATİLLA KIZILARSLAN

Konuşmalarına bakılırsa Hacıosmanoğlu nun Arabistan olayı için TFF yi suçlaması haksızlıklara değinmesi iyi bir başlangıç.

2 saat önce
ad image